Riga Cup 2022

6. 5. 2021

Již jen dny zbývají do odletu směr Riga. 1.6.2022 nasedneme do speciálu Air Baltic a zamíříme do hlavního města Lotyšské republiky.

Registrováno je 20 týmů (Švýcarsko, Lotyšsko, Qatar, Finsko, Švédsko, Estonsko, Německo a dva mezinárodní mančafty plus samozřejmě naše maličkost z Česka). Půjde o velmi pestrou skladbu a asi podobně jako v Petrohradě nic lehkého, ale my se s tím popereme jak se sluší a patří!

Sestava je kompletní! Představujeme kádr, který se pojede porvat o výsledek.

Milan Zahálka, #31, 52 odehraných zápasů, 26 vítězných, 3 nerozhodné a 23 prohraných. Vítěz dovednostních soutěží brankářů na Leningrad Cupu 2019 odkud si stejně jako celý mančaft zároveň odvezl 2. místo. V roce 2012 vybojoval s HCS 3. místo na Memoriálu Standy Brunclíka ve Skutči.

Michal Matějíček, #6, ve 132 odehraných utkáních za HCS nastřádal 21 branek a přidal 67 asistencí. S týmem se účastnil a vyhrál turnaj Memoriál Standy Brunclíka ve Skutči v roce 2014, následně v roce 2015 vyválčil v Břeclavi na Fofo Cupu 3. místo. V dalším roce vybojoval  mistrovský titul ve Skutči. Zatím posledním velkým počinem byla zlatá spanilá jízda na Fox Ice Hockey Cupu v Budapešti v roce 2018. V aktuální uplynulé sezóně si pověsil na krk skutečský bronz.

Lukáš Pavlík, #17, jeden ze zakládajících členů HCS, odehrál pěkných 280 utkání, 17 branek nastřílel a 99 připravil pro své spoluhráče. Zúčastnil se Amatér Cupu v Hlinsku v roce 2008, kde s týmem získal 2. místo a zúčastnil se i poslední velké akce HCS v Petrohradě, kde spolu s ostatními vyválčili slavné 2. místo na Leningrad Cupu. Titul mistra ligy ve Skutči má z roku 2009.

Tomáš Vařečka, #24, nováček našeho mančaftu. Za HCS odehrál zatím pouhých 23 zápasů, vstřelil 18 branek a přidal 20 asistencí. Může hrát v útoku i obraně a stále s úsměvem. Na krku se mu rovněž houpe letošní bronzová medaile ze Skutče.

Filip Chaloupka, #95, kapitán a zakladatel mančaftu, odehráno 724 zápasů, 487 branek a 670 nahrávek. Výčet úspěchů: 2007 2. místo na Memoriálu Standy Brunclíka, zde byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje, 3. místo na MM Cupu v Lanškrouně, 2008 2. místo na Amatér Cupu v Hlinsku, 2009 2. místo na Memoriálu Standy Brunclíka, 2010 opět 2. místo na Memoriálu Standy Brunclíka, 2011 3. místo na Jokerit Fischer Cupu a 2. místo na Memoriálu Standy Brunclíka, obojí ve Skutči. 2012 a 3. místo na Autumn Classic v Cortině a 3. místo na Memoriálu Standy Brunclíka. 2013 1. místo na Fofo Cupu v Břeclavi a konečně 1. místo na Memoriálu Standy Brunclíka, 2014 a již zmiňované 2. místo na MČR v Uherském Ostrohu a 1. místo na Memoriálu Standy Brunclíka. 2015 zlato z New Yorku z 4th July Tournament, 3. místo na Fofo Cupu v Břeclavi. 2018 a zlato z Budapesti a zároveň ocenění pro nejlepšího útočníka turnaje Fox Ice Hockey Cup. Poslední úspěch je 2. flek z Ruska a ocenění pro nejlepšího týmového hráče Leningrad Cupu 2019. A samozřejmě letošní bronzová medaile ze Skutče.

Máris Delveris, #4, od éry Jodyho Rectora a Christera Dahlberga první další cizinec v bravách HCS. Navíc domorodec, který nás Rigou protáhne zajisté nejen k cennému kovu :-)

Mikuláš Němec, #15, další nováček týmu. Nadějná akvizice naší princezny. A jak později zjištěno, člen kádru HC Hlinsko ročníku 1996, který měl tu čest trénovat jako mladšího žáka při své první trenérské anabázi náš kapitán Filip Chaloupka. Za HCS odehrál 27 utkání, vsítil 29 branek a přidal 26 přesných přihrávek. Zdobí ho rychlost a tvrdá důrazná hra.

Roman Picek, #30, princezna. Za HCS nejprve chytal a vůbec ne špatně, 18 zápasů, 15 vítězných a 3 prohrané. Mistr skutečské ligy z roku 2016. No a nově hráč s odehranými 17 zápasy, 7 brankami a 8 asistencemi.

Martin Vtípil, #55, legenda co s HCS nic nevynechá. V 67 startech si připsal 16 branek a přidal 25 asistencí. Nevynechal jediný podnik HCS. Byl u 3. místa v italské Cortině v roce 2012, zlatem ověnčený na 4th July Tournamen v americkém New Yorku. V Budapešti 2018 opět zlato na Fox Ice Hockey Cupu, kde byl mimo jiné označen za černého koně, který hraje NHL. No a samozřejmě nemohl chybět v Rusku na stříbrném Leningrad Cupu 2019.

Daniel Zach, #88, náš čahoun fotbalista. Odehrál za HCS 174 utkání, nastřádal slušných 107 branek a přidal 129 asistencí. Pyšní se titulem mistr skutečské ligy z roku 2016. Nechyběl v roce 2014 na MČR v Uherském Ostrohu odkud má stříbro. V 2015 bojoval o bronz na Fofo Cupu v Břeclavi, později ve Skutči získal zlato na Memoriálu Standy Brunclíka. Posledním pěkným kouskem ve sbírce je zlato z Budapešti 2018 z Fox Ice Hockey Cupu. V letošním roce spolu s kamarády vybojoval bronz ve Skutči.

Václav Hejkal, #66, již mnohokrát a ne jistě naposledy se osvědčil model, proklepni si řádně hráče jako protihráče a pak zasekni . . no a to je Venda, Venda co by vedoucí Pudlíků, se kterými jsme odehráli řadu zajímavých zápasů, projevil náklonost k našim barvám do té míry, že se rozhodl podpořit naši sílu v Lotyšsku. Pak už byl lov posily velmi snadný. Vendo vítej!

Martin Kučera, #11, srdcař a obětavec. Za HCS nastřádal 73 startů, 9 branek a 33 asistencí. Člen zlaté sezóny ve Skutči z roku 2016, dále pak pilíř zlaté obrany v Budapešti 2018 a stříbrný medailista z Petrohradu 2019. V letošní sezóně s bronzovou plackou ve Skutči.

Jiří Spurný, #16, další z akvizic naší princezny :-) Atlet a vše sportovec, který se mezi námi neztratí. Ba naopak si od jeho učinkování v našem kádru slibujeme zvýšenou fyzickou aktivitu po celém hřišti!