Riga Cup 2022

6. 5. 2021

Termín turnaje je znám, přihláška zůstala, čili se můžeme těšit na zahraniční turnaj, který proběhne začátkem června 2022.

Registrováno je 35 týmů z 8 zemí (Kanada, Lotyšsko, Rusko, Švýcarsko, Švédsko, Finsko, Bělorusko a my z Česka). Půjde o velmi pestrou skladbu a asi podobně jako v Petrohradě nic lehkého, ale my se s tím popereme jak se sluší a patří!

Sestava je kompletní! Představujeme kádr, který se pojede porvat o výsledek.

Milan Zahálka, #31, 45 odehraných zápasů, 21 vítězných, 3 nerozhodné a 21 prohraných. Vítěz dovednostních soutěží brankářů na Leningrad Cupu 2019 odkud si stejně jako celý mančaft zároveň odvezl 2. místo. V roce 2012 vybojoval s HCS 3. místo na Memoriálu Standy Brunclíka ve Skutči.

Michal Matějíček, #6, ve 107 odehraných utkáních za HCS nastřádal 13 branek a přidal 56 asistencí. S týmem se účastnil a vyhrál turnaj Memoriál Standy Brunclíka ve Skutči v roce 2014, následně v roce 2015 vyválčil v Břeclavi na Fofo Cupu 3. místo. V dalším roce vybojoval  mistrovský titul ve Skutči. Zatím posledním velkým počinem byla zlatá spanilá jízda na Fox Ice Hockey Cupu v Budapešti v roce 2018.

Lukáš Pavlík, #17, jeden ze zakládajících členů HCS, odehrál pěkných 275 utkání, 17 branek nastřílel a 93 připravil pro své spoluhráče. Zúčastnil se Amatér Cupu v Hlinsku v roce 2008, kde s týmem získal 2. místo a zúčastnil se i poslední velké akce HCS v Petrohradě, kde spolu s ostatními vyválčili slavné 2. místo na Leningrad Cupu. Titul mistra ligy ve Skutči má z roku 2009.

David Ročňák, #91, odehrál 282 zápasů a zaznamenal 61 branek a 121 asistencí. V kapse má oba tituly HCS ve Skutči, tedy jak ten z roku 2009 tak i druhý z 2016. 2. místo z Memoriálu Standy Brunclíka ve Skutči z roku 2009, 3. místo z italské Cortiny z roku 2012. Nechyběl v Uherském Ostrohu, kde jsme bez porážky obsadili až 2. místo na MČR a poslední hezká stříbrná vzpomínka je z Petrohradu 2019.

Tomáš Vařečka, #24, nováček našeho mančaftu. Zatím bez startu za naše barvy.

Filip Chaloupka, #95, kapitán a zakladatel mančaftu, odehráno 698 zápasů, 475 branek a 641 nahrávek. Výčet úspěchů: 2007 2. místo na Memoriálu Standy Brunclíka, zde byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje, 3. místo na MM Cupu v Lanškrouně, 2008 2. místo na Amatér Cupu v Hlinsku, 2009 2. místo na Memoriálu Standy Brunclíka, 2010 opět 2. místo na Memoriálu Standy Brunclíka, 2011 3. místo na Jokerit Fischer Cupu a 2. místo na Memoriálu Standy Brunclíka, obojí ve Skutči. 2012 a 3. místo na Autumn Classic v Cortině a 3. místo na Memoriálu Standy Brunclíka. 2013 1. místo na Fofo Cupu v Břeclavi a konečně 1. místo na Memoriálu Standy Brunclíka, 2014 a již zmiňované 2. místo na MČR v Uherském Ostrohu a 1. místo na Memoriálu Standy Brunclíka. 2015 zlato z New Yorku z 4th July Tournament, 3. místo na Fofo Cupu v Břeclavi. 2018 a zlato z Budapesti a zároveň ocenění pro nejlepšího útočníka turnaje Fox Ice Hockey Cup. Poslední úspěch je 2. flek z Ruska a ocenění pro nejlepšího týmového hráče Leningrad Cupu 2019.

Máris Deleveris, #4, od éry Jodyho Rectora a Christera Dahlberga první další cizinec v bravách HCS.

Mikuláš Němec, #15, další nováček týmu. Nadějná akvizice naší proncezny. A jak později zjištěno, člen kádru HC Hlinsko ročníku 1996, který měl tu čest trénovat jako mladšího žáka při své první trenérské anabázi náš kapitán Filip Chaloupka.

Roman Picek, #30, princezna. Za HCS nejprve chytal a vůbec ne špatně, 18 zápasů, 15 vítězných a 3 prohrané. Mistr skutečské ligy z roku 2016. No a nově hráč s odehranými 13 zápasy, 5 brankami a 4 asistencemi.

Jiří Pražan, #12, akvizice z roku 2017 jako hrom. Odehrál 77 utkání, vstřelil 107 branek a přidal 80 asistencí. Na své první HCS misi v roce 2018 vystřílel s ostatními parádní zlato v Budapešti na Fox Ice Hockey Cupu. Na loňském úspěšném ruském tažení si nejen odvezl stříbro z turnaje Leningrad Cup 2019 ale zároveň vyhrál dovednostní soutěž hráčů!

David Starý, #16, nová tajná zbraň. Vytažen z farmy v Pokřikově. Premiéru na světové úrovni za HCS si připíše až v Rize.

Martin Vtípil, #55, legenda co s HCS nic nevynechá. V 62 startech si připsal 16 branek a přidal 24 asistencí. Nevynechal jediný podnik HCS. Byl u 3. místa v italské Cortině v roce 2012, zlatem ověnčený na 4th July Tournamen v americkém New Yorku. V Budapešti 2018 opět zlato na Fox Ice Hockey Cupu, kde byl mimo jiné označen za černého koně, který hraje NHL. No a samozřejmě nemohl chybět v Rusku na stříbrném Leningrad Cupu 2019.

Daniel Zach, #88, náš čahoun fotbalista. Odehrál za HCS 166 utkání, nastřádal slušných 106 branek a přidal 120 asistencí. Pyšní se titulem mistr skutečské ligy z roku 2016. Nechyběl v roce 2014 na MČR v Uherském Ostrohu odkud má stříbro. V 2015 bojoval o bronz na Fofo Cupu v Břeclavi, později ve Skutči získal zlato na Memoriálu Standy Brunclíka. Posledním pěkným kouskem ve sbírce je zlato z Budapešti 2018 z Fox Ice Hockey Cupu.

Zbyněk Oplíštil, #28, rychlovlak z Borové, který se k našemu týmu připojil v uplynulé neodehrané sezóně. I tak v tom málu stihl odehrát pár kousků aby předvedl své kvality. Zkušenost na mezinárodní úrovni bude pro Zbyňu premiérou.

Václav Hejkal, #66, již mnohokrát a ne jistě naposledy se osvědčil model, proklepni si řádně hráče jako protihráče a pak zasekni . . no a to je Venda, Venda co by vedoucí Pudlíků, se kterými jsme odehráli řadu zajímavých zápasů, projevil náklonost k našim barvám do té míry, že se rozhodl podpořit naši sílu v Lotyšsku. Pak už byl lov posily velmi snadný. Vendo vítej!

Jaroslav Kadlec, #99, světoběžník, u HCS od samých prvopočátků, neúnavný optimista. Za HCS odehrál 197 zápasů, nastřílel 22 branek a na dalších 52 krásně přihrál. Účastnil se vydařených hokejových štací v Itálii, USA i Rusku. Další úspěch by rád přivezl z Lotyšska . .