HC Radioaktivita Hostovice 4:5 SN

21. 1. 2017

Závěr utkání nás vrátil o dva roky zpět do finálového souboje. Rozhodnutí dnešního dramatu bylo dokonalou kopií tehdejšího rozhodujícího zápasu sezóny. Každé utkání s naším dnešním soupeřem z Hostovic má šťávu a náboj. Nejinak tomu bylo i dnes.
O radioaktivitě se říká, že je to neviditelný zabiják. No my si to dnes opravdu vyzkoušeli. Do utkání se vrhli dva soupeři, kteří již několik sezón soupeří a příčky nejvyšší. Díky přímočaré hře šli hráči v černém poměrně rychle do vedení, které do konce třetiny zdvojnásobili. Naše snaha o kombinaci nás zároveň neuvěřitelně svazovala. Za první třetinu jsme napočítali pouhé 4 střely a to je hodně málo. Obrana Hostovic byla pozorná a naši snahu o kombinaci vždy rozbila v rozhodujícím okamžiku. Do druhé třetiny jsem nastoupili ve slibné přesilovce 5 na 3, do vrat jsme sice bušili, ale nic z toho. No vlastně, něco ano, přesilovka nás donutila konečně střílet a otevřít nám oči jak hrát. Jenže skóre se nehnulo, tedy na naší straně ne, z ojedinělého brejku hosté navyšují už na hrozivých 0:3. Panika se naštěstí nekoná, v důležitém okamžiku se semkneme a nakopneme ještě k lepšímu výkonu, Fífa zachycuje snahu Hostovic osvobodit se vyhozením z obranného pásma, posílá Machymu a ten po prknech přenáší hru na druhou stranu, na Wasku. Pár kroků na modré, nápřah a dělo mezi nohy, hurá, konečně jsem odčarovali bránu soupeře. Tlačíme soupeře, myslím si, že máme trochu více ze hry, jenže Hostovice po vzoru již zmiňované radioaktivity nenápadně útočí a zasazují další ránu. Stav 1:4 je opět infarktový. V přestávce si přesně rozdělíme úlohy, určíme taktiku a jdeme od gólu s tím, že se uvidí :-) Druhá přesilovka večera. V hlavní roli opět Waska, rozehrává od modré na Dana Zacha, ten nachází mlsně kroužícího Fildu Zemanovýho, už nad holetínským rodákem lámeme na střídačce hůl když v tom předvádí bezchybný bekhend a kotouč končí v levém horním rohu. Navíc neuplyne ani minuta a snižujeme podruhé. Matějdovo asi nahození špatně vyhodnocuje brankář hostí a k volnému puku a prázdné brance se dostává Vamb, úloha je celkem snadná, ale i tak místo rozvlnění sítě se kotouč nejprve opře o tyčku a pak doklouže za červenou. Je to tam, Hostovice znervozňují a do konce třetiny se téměř až na pár vyjjímek nedostanou z pásma. Bušíme co to dá, vyrovnání je na spadnutí, ale kdy přijde? Již mnohokrát vzpomínané bratrské duo WW rozehrává svoje kejkle. Přiznám se, nevím jak Lukáš našel bráchu Kubu na kruhách, ale našel. Kuba udělal dva kroky stranou jako v tanečních, počkal si na pohyb brankáře a pak šup mezi nohy. Gejzír radosti a úlevy na naší střídačce. Emoce krotíme, dobře si někteří pamatujeme tři roky starý vzájemný duel, kdy jsme v samém závěru přišli o body právě s tímto soupeřem. Konec hry kontrolujeme. Následuje naše velmi neoblíbená disciplína, nájezdy. Pověření protagonisti Kuba Waska i Kuba Málek si vylámaly zuby na čarodějovi v brance Hostovic. Třetí sérii rozjíždí za stavu 0:0 náš kat z předloňského finále, Kosťa (Jakub Kostelecký). Zvolený způsob provedení a zakončení nájezdu se shoduje s klíčovým nájezdem dva roky starým. Spasit nás může jen Lukáš Waska, sice vyslyší naše rady o způsobu zakončení, ale kotouč i tak končí v náručí brankáře hostí. A tak končí dnešní drama, bod na víc mají Hostovice. Utkání to bylo ukázkové a hodné souboje dvou týmů pohybujících se na předních místech tabulky. Soupeři k bodu navíc gratulujeme a těšíme se na odvetu v play off