HC Sokol Jenišovice 12:3

21. 1. 2017

Poslední skutečský zápas před vánocemi obstaral náš zápas se Sokolem Jenišovice. Na utkání jsme se těšili, protože zápasy s Jenišovicemi obvykle mívají vše co hokejové utkání nabízí. Do zápasu jsme naskočili velkým náporem, rána za ranou. Jenišovice si na puk sáhli až po prvních dvou minutách hry. I tak se Dejv v brance neohřál. To na druhé straně bylo veselo, po Makově pumelici od modré tečoval Fífa a poté dorážl Jakub 1:0. No a pak už to vypadalo jako když se odšpuntuje láhev sektu. Do konce třetiny jsme vytvořili dostatečný náskok 5:0, který jsme jen navyšovali. Jenišovice se nám odevzdali a trpělivě čekali na konec zápasu. Za stavu 11:0 jsme povolili na pozornosti a v posledních minutách hry jsme dovolili soupeři třikrát skórovat. Poslední slovo jsme si ale vzali my. Konkrétně při hře 4-4, kdy na trestné odpočíval Waska, který jen pár vteřin před tím vysvětloval soupeřícímu útočníkovi co je v našem obranném pásmu povoleno, Filous rozehrává do rohu na Fífu, ten se uvolňuje i s kotoučem a servíruje naprosto osamocenému Jakubovi před brankovištěm. Kuba Málků se blýskl čtyřmi fíky a krom nezbytné basy - respektive sudu na konci sezóny (chudák ostrostřelec by měl za sezónu dosti vytahané ruce, kdyby měl na každý zápas nosit basu) dosáhl jako druhý hráč v HCS na metu 200 branek. Desátý fík docílil nejprve kotoučem a poté i vlastním tělem Filda Zemanů, takže ve středu 28.12.2016 víme co máme čekat v kabině :-)