5.1.2019 TIGERS PARDUBICE 12-2

6. 1. 2019

První utkání v novém roce a celkově 444. mistrovské utkání HCS mělo být a skutečně bylo dle papírových předpokladů jednoznačnou záležitostí. Zajímavé však je, že souboj s posledním celkem tabulky byl pro nás jedním z klíčových duelů abychom si udrželi jistotu postupu do play off. V brance se po 5 letech představil Milan Zahálka, ten jistojistě dávno zapomněl poslední start v našich barvách (17.1.2014, Hostovice, 5:8). Další zajímavostí byl start Jarina Zdražila, naposledy se náš ostřílený borec ukazoval ve skutečské soutěži před 4 lety. Naše situace si žádá razantní kroky a občerstvení kádru... zdá se, že Jarinek byl tou správnou příměsí :-D

Jarin byl zařazen na křídlo k našemu novém univerzálovi Makovi a společně s létající děvětadevadesátkou vytvořili nejůdernější trio zápasu. Ale hezky popořádku. Již v kabině jsme si vysvětlili taktiku a s jakoiu do uktání nastoupíme, soupeře nepodceňujeme. Hned od počátku bereme iniciativu na hole my a čekáme na gól. Ten přichází po několika minutách, několik zmařených útočných šancí svých spoluhráčů nakoplo Štěpána, ten ukázal jak na to, žádný zbytečný kudrlinky, vyšachování soupeře 10 přihrávkami, ale s pukem dojel na střed, napřáhl a ještě před modrou vypustil raketu do pravého růžku soupeřovi branky. První branka sezóny pro Štěpána! No a pak se to odšpuntovalo. V následujícím střídání ukázkovou akcí zvýšil na 2-0 Žádňas po předávce od Rádi. Pak si slovo vzali obránci ve službách útoku, Mak naservíroval Jarinovi lahůdku před branku, bleskovou ranou zápěstím nedal Jarinek brankáři soupeře žádnou šanci. O tom, že obránci umí být i konstruktivní nás ve stejném střídání přesvědčili ještě jednou a to celkem pohledným kolotočem a zakončujícím Makem na hraně brankoviště. Exkluzivní první třetinu uzavírá další obránce, na cestu dopředu se rozhodl Ondra Slavík, jen málokdy se obr jako on vydá až k brance soupeře a ještě vzácněji pak vidíme zakončení v leže v jeho podání. Je to prostě srdcař!

Po báječné první třetině si vyslechneme hlasité instrukce soupeřovic kouče, které se jak vidno neminuly účinkem. Uběhlo sotva pár vteřin a soupeř se proháčkoval do pásma a střelou přes obránce nachytal Milana. Obdržená branka nás sice probrala, ale brankostroj nenahodila. Čest vyhrané třetiny zachránil Kuba Málků, při neuvěřitelném přečíslení tří útočníků proti samotnému brankáři. No a vítěznou branku druhé třetiny dal Jarinek peckou z kruhů.

Třetí část hry jsme zahájili honem na skórem a psychickou podporou Jarinka ke vstřelení hattricku :-) Pěknou akcí všech tří spoluhrajících matadorů (Kuba - Fífa - Machy) zakončil Fífa ranou do prázdné klece. Devátý gól je asi mimo jakoukoliv kategorii a Štěpána to bude stát minimálně lahvinku jako poděkování. Coby obránce sjíždí až za branku soupeře, kde vybojovaný puk chce poslat před branku, puk však přebírá na hůl brankář a kličkou do vlastní branky zakončuje. Neuvěřitelné, Štěpán tak zdvojnásobuje svůj gólový účet letošní sezóny. Ve vzduchu začíná viset otazník na desátým gólem... Jarinek nebo Štěpán? Po pravdě se s ohledem na následky moc nechce ani jednomu z nich a tak tuto hádanku rozlouskne Kuba Málků, ranou od modré trefuje Štěpánovu brusli od které puk míří mezi betony. Je to tam! Štěpán poprvé v HCS kariéře slaví hattrick. Desítka je tam a branku už zase může dát každý. Pravidelný brankový přísun obstarává ke konci utkání nesmrtelné duo Machy - Kuba, druhý jmenovaný se tak prosazuje už po 10. letos a dalším bodem se přibližuje na dohled magické 500 bodové hranici. Tečku a hattrick v jednom obstará při své premiéře Jarinek. No, vypadá to na pěkné pivní žně příští víkend :-) Sečteno podtrženo, dvakrát hattrick, jedenkrát 10. gól...hmmmm

Výkon jsme dnes předvedli takový jaký jsme si představovali a jaký bychom chtěli i nadále předvádět...