SK08: PO: Štěpánov vs. HC Skulls Hlinsko 4:5

1.3.2008 ŠTĚPÁNOV x HC SKULLS HLINSKO 4:5

střelci: Kopecký 3x, Kadlec M, Vojanec

vyloučení: 3:10

sestava: Ducheček - Vacek, Slavík; Mudroch, Kadlec J; Chaloupka P, Pavlík - Vrána, Chaloupka F, Dahlberg; Kopecký, Picka, Kadlec M; Ročňák, Vojanec

K prvnímu zápasu v play off jsme se sešli v hojném počtu oproti hráčům Štěpánova, kterým chyběli halvní opory. My jsme nastoupili vyhecovaní a s odhodláním soupeře poprvé porazit. Kdo se ještě postavil mezi nás a soupeře, bylo počasí, hned v úvodu zhasla světla a začala bouře, hráli jsme za šera a hukotu krup...

Zápas se od počátku hrál v rychlém tempu. Šance byli na obou stranách, ale bohužel do vedení se dostali hráči Štěpánova, když po neproměněné naší šanci ujeli do brejku a skórovali, 1-0. My jsme v první třetině doplatili na nedisciplinovanost a četnými vyloučeními jsme darovali soupeři několik přesilovek 5 na 3. Kupodivu soupeř nedokázal využít. Udeřil ale ve hře 5 na 5, když Sovy nezachytil puk nastřelený z rohu hřiště. 2-0 a v nás by se krve nedořezal. Ještě do konce třetiny snížil David Kopecký na 2-1 po parádní akci s Kadlínym.

Druhá třetina byla ale naše.  Ačkoli jsme téměř celou druhou třetinu hráli oslabeni o 1 až dva hráče, dokázali jsme Kadlinym vyrovnat na 2-2 a Kopečákem v oslabení 5 na 3 zvýšit na 2-3, v tu chvíli bylo jedno, že hrajem jen v 3 či 4, led jsme zcela ovládli a přidali další branku, důraz před brankou se vyplatil Kubovi, který dal na 2-4. Tuto třetinu jsme ale přišli od Dádu Ročňáka, který byl za faul hrubost poslán předčasně do sprch. Přeskupili jsme lajny a do útoku se tak dostali kašpárci..

Třetí třetina byla vlažnější, ale i tak jsme přidali branku na 2-5, to se opět prosadil dnešní střelec a hvězda utkání, Kopečák. Utkání jsme si snažili pohlídat, ale nezabránili jsme snížení na 4-5, museli jsem se tak o výsledek strachopvat ale nakonec se podaařilo a dokráčeli k vítězství 4-5 nad silným soupeřem ze Štěpánova....vedeme 1-0 na zápasy...zítra odveta...