10.1.2008 SOKOL x HC SKULLS HLINSKO 6:8

střelci: Chaloupka F 2x, Vrána 2x, Dahlberg 2x, Kulhavý, Žďánský

vyloučení: 3:1

sestava:  Ducheček - Krčil, Mudroch; Vacek, Kulhavý - Vrána, Chaloupka F, Dahlberg; Stárek, Fiala, Vašek; Zmeškal, Plachý, Žďánský

V plném počtu jsme šli do souboje o veledůležité body se Sokolem. Jelikož proti nám chytal náš Michal, měli jsme extra motivaci. Začátek zápasu se ale podobal předchozím zápasům, hned po buly, kdy jsme si vytvořili slibnou šanci přišla chvíle Sokolíků, kteří se protáhli pásmem a vstřelili úvodní branku 0-1. Pak jsme ale na dlouhou dobu ovládli hřiště my. Nejprve jsme po pohledné akci Vrána - Dahlberg, druhým jmenovaným vyrovnali na 1-1, pak jsme se ve vlastním oslabení dostali do vedení, když Martin Žďánský ujel obráncům soupeře a střelou mezi betony nedal Michalovi šanci 2-1. Další branky na sebe nenechali dlouho čekat. Soupeře jsme sevřeli v pásmu a vytvořili si tlak. Díky důraznému Christrovi,  který se i přes ztrátu puku za brankou nevzdal a i nadále atakoval branku i obránce 3-1. Ihned po vystřídání navázala Pepíkova formace v tom co první lajna započala. Výsledkem byla Džonkova dorážka do prázdné klece 4-1. Pak přišla pro změnu chvilka Fífy. Nejprve pěkným pasem od Christra se prosadil před brankou 5-1 a ihned poté, po rozehrání, dostal křižnou přihrávku od Honzy Vacka, projel hřištěm a střelou z levé strany zvýšil již na 6-1. Do konce první poloviny se střelecky zapsal Havry. Ten svou oblíbenou fitnou překonal Michala po 7.

Vedení 7-1 nás dosti ukolébalo, a tak jsme do druhé poloviny vstoupili vlažně. Z toho soupeř v prvních deseti minutách vytěžil 3 branky. Stav byl 7-4 a my se nestačili divit. Kupili jsme chyby, znechucen tak ze střídačky odešel Pepík a tak jsme zápas dohrávali pouze ve 12 hráčích. Zbývalo 5 minut do konce a stav byl 7-5, trnuli jsme o výsledek, naštěstí se po buly uvolnil Havry a nájezd dva na jednoho proměnil v 8. gól. Body byli doma i přes fakt, že jsme spolu se závěrečnou sirénou dostali ještě 6. fíka od soupeře. Skóre 8-6 je výsledkem produktivního útoku a špatných obraných povinností...