28.12.2008 - 20:30 - Skulls vs. Otradov 3:0

28. 12. 2008
28.12.2008 - 20:30 - Skulls vs. Otradov 3:0

branky a nahrávky: Kopecký (Kadlec M, Černý), Vrána J , Vašek (Vrána J, Vrána M)

vyloučení: Mudroch (hrubost) 2, Pavlík (podražení) 2, Ročňák (faul loktem) 2, Vacek (podražení) 2, Vrána J (podražení) 2, Vrána J (podražení) 2

sestava: Řezníček - Pavlík, Chaloupka P; Vacek, Mudroch; - Ročňák, Chaloupka F, Chlada; Kopecký, Černý, Kadlec M; Vrána M, Vašek, Vrána J

hvězda zápasu: Michal Řezníček (nejlepší hráč)

Po náročném turnaji v Lanškrouně jsme se bez jakého koliv odpočinku vrhli na Otradov. Otradovští slaví letos kulaté výročí založení hokeje, což je nejen znát podle nových dresů, ale i podle výkonů na ledě. Letos tento ambiciózní tým posílený o 3 hráče z Pardubic je postrachem všech týmů tabulky. Náš úkol byl jednoznačný, vyztužit obranu a trpělivě čekat na svoji šanci.

Na nedělní pozdní utkání si našla cestu hrst diváků, vesměs fanoušků Otradova. Ti vytořili výbornou kulisu pro tento zápas. My jsme nastoupili se třemi útoky a dvěmi obrannými dvojicemi. Zápas začal bleskovým výpadem hostů. V brance ale stál výborný Dydy. Velmi rychle nám bylo jasné, že naší klec hájí jistota, která bude dnes jen velmi těžko k překonání. Jenže i Otradov měl dnes večer v brance famózního brankáře, jenž děsil všechny naše útočníky. V první třetině jsme si vytvořili pramálo šancí ke gólu a i ty byli likvidovány hostujícím brankářem. To Otradov byl jasně aktivnější, v podstatě nás přehrával po všech stránkách.

Druhá třetina začala přesilovkou, ktrou využil náš druhý útok, šachová partie v pásmu hostí byla lahůdkou pro oči všech přítomných. Ráďu se nepodařilo žádnému z Otradovských oddělit od puku, po několika kličkách vyslal prudký a přesný pas před soupeřovi klec, kde stál Kadli a David. Nejprve Kadli zkoušel štěstí, k vyraženému puku se dostal David a ten již našel místečko za brankářovými zády, 1-0. Po brance se na ledě zajiskřilo, drobné šarvátky a fauly se jen množili. Naštěstí udrželi hru mezi mantinely dovolené hry oba sudí. Hra se po naší brance přelévala z útoku do obrany a naopak. Šance si tvořili oba celky.

Večer patřil opravdu brankářům, v druhé třetině vychytal Dydy několik tutovek včetně jednoho samostatného nájezdu. Stejně tak na druhé straně gólman Otradova čaroval. Brankové situace, které většinou řešíme hozením touše za brankovou čáru, ale dnes večer  jsme ne a ne je využít. Jakoby měli oba brankáři zavřeno a odmítli o tom se střelci diskutovat.

Po poslední výměně stran jsme se vrhli do útoku jako hladoví psi, chtěli jsme rozhodnout stůj co stůj. Síla Otradova nám byla jasná a proto jsme zavřeli naše pásmo a díky důsledné obraně nepustili soupeře do vážnějších akcí. Za celou poslední část to byli vlastně jen dvě velké šance, ale obě vykryl Dydy spolu s precizní obranou a u jedné akce za pomoci výborně hrajícího Rádi. V útočné hře jsme dominovali. Zejména pak útok vedený Radkem a také útok s Vénou a Havrany na křídlech. Ten se ukázal pro poslední třetinu jako klíčový. Postupným nátlakem se nastěhovala lajna pod dohledem Vény do útočného pásma natrvalo a bylo jen otázkou času, kdy se prosadí. Branka přišla v pravý monet, Havran obkroužil branku a po dosažení výborné střelecké pozice mezi kruhy vyslal dělovku pod horní tyč, 2-0. Do konce utkání zbývalo jen pár minut, tato branka znamenala tedy uklidnění v našich řadách. Vědomi si bezpečného náskoku jsme zkoušeli útočit dále a přidat ještě jednu branku. Kuriózním způsobem se o ni postaral Véna. Počkal si před brankou Otradova na střelu od Havrana, jež jeho hůl trefila  tak šikovně, že se od ní odrazila přímo do branky. Stav 3-0 vydržel do konce. Starý rok 2008 jsme tak zakočili ve Skutči vítězně a prodloužili tak naši veleúspěšnou sérii neporanitelnosti na 10 zápasů. Ještě než jsme se dostali do kabiny, shodli jsme se na nejlepším hráči utkání, tím byl bezesporu Dydy. Doufejme, že mu forma vydrží po zbytek sezóny. Zatím vedeme tabulku a play off  by nemělo být pro Skulls nereálné…