HC Zaječice 6:3

21. 1. 2017

Včera jsme naskočili v odpoledním čase do vlaku jménem skutečská liga neregistrovaných. Ve hře byli 3 body, které nám do posledního kola za určité konstelaci naději na slušné 2. výchozí místo do play off. Kalkulovat však můžeme jak chceme, důležité je přenést naše propočty do hry. K utkání se nás dostavilo 11 a nový brankář Jan Velich, akvizice našeho Fildy Zemana. Nutno podotknout už na začátku komentáře, že nasazení příbuzného mělo na Fildu neskutečně pozitivní vliv. Zaječice hned od startu rozhodně nepotvrzovali roli papírového outsidera, ba naopak, pečlivá hra vzadu a nebezpečné brejky, to byla hra, kterou se prezentovali po celý zápas. Nám se naštěstí podařilo jít celkem rychle do vedení. Naprosto nečekaně se objevil u branky soupeře Štěpán Zavřel, kterému to naservíroval poslední dobou stále častěji přihrávající než střílející Jakub Málek. Spadla z nás deka a vymýšleli jsme útočné kreace, bohužel se je nedařilo dotáhnout až do konce. Udeřilo na druhé straně, z brejku a obvěšený dvěma beky projel útočník soupeře až k brance a zavěsil. Nečekané...respektive překvapivé. Přeskupili jsme útočníky, místo 3 pravas na 3 centry, obdržený ice time navíc zužitkoval Johny, který vybídnutý Špagym nekoukal vlevo vpravo a bombou z mezikruží to odšpuntoval. Z vedení jsme se však radovali opět necelou desetiminutovku. Zaječice urputně bránili a ve předu byli stejně nebezpečné. Rozhodnutí tak měla přinést poslední třetina. Ze hry odpadl Tomáš Kadlec s pochroumanou nohou, Machy se přeskupil k Lukášovi Waskovi na beka a útoky doznaly velkých změn, které nás měli nakopnout, nakonec se tento tah stal klíčovou záležitostí. Kuba Málků s novými parťáky Danem Zachem a Johnym stahovali veškerou pozornost při útočných nájezdech a druhá útočná trojka ve složení Špagy, Fífa a Filda Zemanů začala řádit. Náš třetí vedoucí gól padl po dvou minutách hry Fífa nahazuje bleskově od modré na bránu, kotouč je šikovnou tečí posunut Kubou na Vamba a ten u tyčky bůhvíjak prošťourává do branky. Ve stejném střídání pak dal Johny jistotu a vítězný gól. Přiznám se bez mučení, nepamatuji si jak, ale styl Johny všichni známe, hračička jeden :-) Pak zaúřadovalo nově složené trio Špagy - Filda - Fífa, puk po ose v opačném pořadí, když se nejprve neprosadil Fífa, pak ani v dorážce Filda a tak musel mlaďouškům ukázat směr zkušený Špagy. Poslední minuty hry nám spadla do klína přesilovka, kterou jsme začali tak nějak nedobře. Po vyhraném buly v útočném pásmu se ke kotouči dostal soupeř a ujel a zavěsil. Přesilovku jsme ale nakonec zvládli a obdržený gól odčinili Nabroušený Filda Zemanů se dočkal sladké odměny po Fífově teči Špagyho nahození. Uhráli jsme vítezství 6:3, které se nerodilo lehce a příští týden tak se štěstím můžeme bojovat o druhý flek...