SK Jokerit Skuteč 5:4

21. 1. 2017

Konec černé série! Dnes se nám podařilo přetlačit Žolíky ze Skutče 5:4 a ukončili jsme tak naši mizernou sérii 4 porážek. Mašina HCS se dala do pohybu!
V polovině první třetiny to na body nevypadalo, spíše se rodil solidní debakl, po proměněném trestném střílení, parádní trefě z úniku a doklepnutí odraženého touše svítilo na tabuli hrozivé skóre 0:3. Zkracující se délku provazu naštěstí pro nás všechny včas uchopil Waska, jeho rána od modré si prokličkovala cestu až do sítě a když pak vzápětí z úhlu prostřelil Kuboš brankáře podruhé, bylo nám jasné, že se do tempa dostáváme mnohem rychleji než v předešlých 4 utkáních. Do konce třetin jsme vyrovnat nestihli, ale to jsme si vynahradili ve třetině druhé. Vyrovnání přišlo velmi rychle a byl to opět Waska! Poprvé do vedení jsme se dostali v naší první přesilovce, Waska na Maka a ten našel milimetrově přesně Johnka na brankové čáře, v receptu byste se dočetli něco jako, čekejte na signál a poté přiložte hokejku. První pokus o vedení nám ale nevyšel, respektive nevydržel dlouho. Do konce třetiny se podařilo Žolíkům srovnat a tak musela rozhodnout poslední část hry. Drama až do nějaké desáté minuty. O rozuzlení se postaral Machy! První trefou v letošním ročníku zužitkoval přesný pas Kuby Málka, mimochodem náš dlouholetý ostrostřelec je sice letos stále nejlepším naším střelcem, ale v posledních zápasech nám dokazuje, že jeho doménou jsou i přesné pasy. Jen tak dál..
O klid a pohodu v tabulce se za týden v sobotu popereme s Jenišovicemi.